O firmie

Firma narodziła się i rozwijała w sercu lasów Pohorje, gdzie obcowanie z drewnem ludzie mają we krwi. Z małej firmy, która zrodziła się z miłości do drewna i jego obróbki, powstała odnosząca sukcesy firma z tradycją i doświadczeniem, znana na całym świecie i mająca solidne fundamenty na przyszłość.

Główną działalnością firmy jest projektowanie i produkcja maszyn do obróbki drewna. Głównym produktem są poziome piły taśmowe, które są umieszczane samodzielnie lub połączone z przenośnikami i piłami tarczowymi w linii cięcia, która jest połączeniem wysokiej technologii z minimalną liczbą pracowników i optymalną wydajnością cięcia.

Cieszymy się, że nasze maszyny zapewniają pracę i dochód małym i średnim tartakom, a także są częścią dużych firm tartacznych na całym świecie. Możemy pochwalić się, że nasze maszyny przecięły ogromne ilości różnego rodzaju gatunków drewna, od naszego rodzimego po twarde gatunki egzotyczne. To, co napełnia nas dumą, to fakt, że gdy klienci zdecydują się na nasze maszyny, powtarzają tę decyzję.

Korzenie firmy sięgają kilku pokoleń wstecz, gdyż przodkowie właścicieli firmy spotykają się od l. W 1934 zajmował się tartakiem. Początki firmy Wravor d.o.o. sięgają 1985 roku i swoją wiedzę czerpią z kilkudziesięcioletniego własnego doświadczenia w zakresie piłowania i obróbki drewna. Firma zajmuje się produkcją maszyn do obróbki drewna oraz maszyn do konserwacji pił taśmowych, które są owocem własnych pomysłów i planów.

W ofercie firmy znajdują się: piły taśmowe poziome różnych typów, piły tarczowe wzdłużne, piły tarczowe przesuwne, piły tarczowe wielotarczowe (jednoosiowe i dwuosiowe), maszyny do piłowania cienkich bali, maszyny do szlifowania blach taśmowych, maszyny do zagniatania i prostowania blach taśmowych, maszyn do walcowania blach taśmowych, maszyn do zgrzewania blach taśmowych oraz projektowania i produkcji kompletnych linii produkcyjnych, gdzie wymagana jest minimalna liczba pracowników do uzyskania dużej zdolności produkcyjnej.

Niektóre z naszych rozwiązań produktowych są również opatentowane, a niektóre z tych zaawansowanych technologicznie rozwiązań są nadal w trakcie uzyskiwania patentu.

Jakość naszych produktów potwierdza również norma ISO 9001, którą otrzymaliśmy w 1997. Firma jest także laureatem wysokiej nagrody za wybitne osiągnięcia o trwałym znaczeniu dla przedsiębiorczości w l. 1998.

Co roku jesteśmy obecni na kilkunastu targach w całej Europie (Austria, Słowacja, Niemcy, Węgry, Rumunia, Francja, Polska, Ukraina, Białoruś, Rosja) oraz w krajach byłej Jugosławii (Chorwacja, BiH, Serbia), gdzie otrzymali również nagrody, m.in. uznanie za wysoką jakość wyrobów na targach w Nowosybirsku na Białorusi, uznanie za udział w targach w Kijowie na Ukrainie l. 2007, uznanie za osiągnięcia techniczne na targach w Moskwie l. 2007.

Ponad 90% całej produkcji przeznaczone jest na eksport. Eksportujemy na teren byłej Jugosławii, UE, Ukrainy, Rosji, a także do Afryki i Malezji.

Na terenie Europy Wschodniej oraz niektórych krajów UE posiadamy również własną sieć przedstawicielską, która również oferuje naszym klientom montaż oraz szybki serwis w przypadku jakichkolwiek awarii i problemów.

Nieustannie dążymy do tego, aby nasze maszyny były jeszcze lepsze i bezpieczniejsze oraz w pełni dostosowywały się do indywidualnych życzeń klientów, od osób prywatnych po profesjonalne firmy zajmujące się obróbką drewna. Wyróżnia nas bardzo duża elastyczność w produkcji, gdyż wszystkie maszyny produkowane są w oparciu o życzenia, plany, a przede wszystkim potrzeby naszych klientów.

W 1997 roku firma uzyskała certyfikat jakości ISO 9001.